Currently shipping to Germany only. International shipping restarts soon – stay tuned!

Filter
Bie-categorie
Bier Stijl
Land
Alcoholgehalte(%)

0 - 10+

Bittere eenheid
Beschikbaar
Prijs

€ 0 - 30+

Belgisch Bier

Belgische bieren zijn populairder dan ooit tevoren. Je kunt echter niet spreken van DE bierstijl “Belgisch bier” omdat er een groot aantal verschillende bierstijlen uit België bestaan.

De term “Belgische bieren” omvat volgende bierstijlen: Kriek (Lindemans - Kriek), Lambiek, Geuze (Lindemans - Gueze), Dubbel, Trippel, Quadrupel (La Trappe - Quadruppel), enz.


De Belgische biercultuur wordt grotendeels gekenmerkt door de contrasten van experiment en traditie. Experimenteren met fruit, vatrijping en speciale vormen van fermentatie zijn gebruikelijk.


Een lambiek is bijvoorbeeld een bierstijl waarbij de gisting in het brouwproces begint via spontane gisting (wilde giststammen, melkzuurbacteriën, etc. in de lucht). Hierdoor ontstaat een lichtzure biersmaak. Brussel is hiervoor de bekendste en belangrijkste regio.

Krieken zijn bieren die zich kenmerken door het gebruik van kersen in het brouwproces.

Ook een Geuze is een Belgische bierstijl waarin de experimentele drang duidelijk naar voren komt. Hierbij wordt gebruik gemaakt van de “méthode champenoise” (mengmethode), waarbij oudere en jongere lambiekbieren met elkaar worden gemengd.


De lange traditie van de Belgische bieren is cruciaal voor de verscheidenheid aan bieren. Monniken in trappistenkloosters brouwen al eeuwenlang hun beroemde trappistenbier. Enkel bieren die aan de strenge richtlijnen voldoen mogen het kwaliteitslogo “Authentiek Trappiste Product” dragen. Er zijn momenteel slechts 10 trappistenbrouwerijen in de wereld die hun bier officieel trappistenbier mogen noemen. Het gaat onder meer om de 5 Belgische brouwerijen Chimay, Brasserie Rochefort, Westmalle, Westvleteren en Orval en 2 Nederlandse brouwerijen La Trappe Trappiste en Zundert.


Over het algemeen worden Belgische bieren gekenmerkt door hun hoge alcoholgehalte. Omdat een eerdere wet het schenken van sterke drank verbood, werden bieren met een hoog alcoholgehalte gebrouwen om de wet te omzeilen en de sterke drank te vervangen.

Sinds 2016 staat Belgisch bier zelfs op de Werelderfgoedlijst van UNESCO.

Bij ons verkrijgbaar

Nur Online verfügbar
Brauerei Belgien Bierpaket
Die Bierothek®
93.33%
(6)
€ 40,99
MEHRWEG 1 St. PAKKET - € 40,99 / St.
Toevoegen aan winkelwagen
30.09.2026
Brauerei Blond
Belgische bieren
La Trappe Trappist
85%
(4)
€ 3,49
MEHRWEG 0,33 L Fles - € 10,58 / LTR
Toevoegen aan winkelwagen
Brauerei Rodenbach Classic
Belgische bieren | Op vat gerijpte bieren | Britse/Amerikaanse ales | Donker en zwart bier
Rodenbach
€ 3,69
MEHRWEG 0,25 L Fles - € 14,76 / LTR
Toevoegen aan winkelwagen
Gereduceerd
30.09.2026
Brauerei Nillis 0,0%
Belgische bieren | Donker en zwart bier
La Trappe Trappist
€ 1,39
€ 3,39
MEHRWEG 0,33 L Fles - € 4,21 / LTR
Toevoegen aan winkelwagen
Brauerei Isid’or 0,75l
Britse/Amerikaanse ales | Meergranenbier
La Trappe Trappist
€ 9,79
MEHRWEG 0,75 L Fles - € 13,05 / LTR
Toevoegen aan winkelwagen
Brauerei Fruitesse On The Rocks 0,0 - Alkoholfreies Fruitbeer
Belgische bieren | Andere stijlen | Frucht- | Kräuter- | Und gewürzbiere
Liefmans
€ 3,19
MEHRWEG 0,25 L Fles - € 12,76 / LTR
Toevoegen aan winkelwagen
Brauerei Extra
Belgische bieren
Westmalle
100%
(1)
€ 2,99
MEHRWEG 0,33 L Fles - € 9,06 / LTR
Toevoegen aan winkelwagen
Nur Online Verfügbar
Brauerei Belgien Geschenkpaket
Die Bierothek®
€ 20,09
EINWEG + MEHRWEG 1 St. PAKKET - € 20,09 / St.
Toevoegen aan winkelwagen
Brauerei Framboise
Belgische bieren | Zure bieren | Meergranenbier
Boon
100%
(3)
€ 5,19
MEHRWEG 0,25 L Fles - € 20,76 / LTR
Toevoegen aan winkelwagen
Brauerei Oude Gueuze
Belgische bieren | Op vat gerijpte bieren | Zure bieren | Meergranenbier
Boon
100%
(2)
€ 4,39
MEHRWEG 0,25 L Fles - € 17,56 / LTR
Toevoegen aan winkelwagen
Brauerei La Chouffe Blonde
Belgische bieren
Brasserie d’Achouffe
100%
(1)
€ 4,59
MEHRWEG 0,33 L Fles - € 13,91 / LTR
Toevoegen aan winkelwagen
Brauerei Trappist Triple
Belgische bieren
Westmalle
100%
(2)
€ 4,19
MEHRWEG 0,33 L Fles - € 12,70 / LTR
Toevoegen aan winkelwagen
Reduziert
Brauerei Quadrupel
Belgische bieren
La Trappe Trappist
€ 4,39
MEHRWEG 0,33 L Fles - € 13,30 / LTR
Toevoegen aan winkelwagen
Brauerei Brune
Belgische bieren
Leffe
100%
(2)
€ 3,49
MEHRWEG 0,33 L Fles - € 10,58 / LTR
Toevoegen aan winkelwagen
Brauerei Trappist Dubbel
Belgische bieren
Westmalle
80%
(3)
€ 3,59
MEHRWEG 0,33 L Fles - € 10,88 / LTR
Toevoegen aan winkelwagen
Brauerei Trappistes Rochefort 10
Belgische bieren
Brasserie Rochefort
100%
(5)
€ 5,59
MEHRWEG 0,33 L Fles - € 16,94 / LTR
Toevoegen aan winkelwagen
Brauerei Trappistes Rochefort 8
Belgische bieren
Brasserie Rochefort
100%
(4)
€ 4,49
MEHRWEG 0,33 L Fles - € 13,61 / LTR
Toevoegen aan winkelwagen
Brauerei Trappistes Rochefort 6
Belgische bieren
Brasserie Rochefort
95%
(4)
€ 3,89
MEHRWEG 0,33 L Fles - € 11,79 / LTR
Toevoegen aan winkelwagen
Brauerei Orval
Belgische bieren
Brasserie d’Orval
100%
(3)
€ 5,59
MEHRWEG 0,33 L Fles - € 16,94 / LTR
Toevoegen aan winkelwagen
Brauerei Kriek
Belgische bieren | Zure bieren
Lindemans
100%
(7)
€ 3,79
MEHRWEG 0,25 L Fles - € 15,16 / LTR
Toevoegen aan winkelwagen
Brauerei Tripel Hop Citra
Belgische bieren
Duvel
100%
(1)
€ 4,39
MEHRWEG 0,33 L Fles - € 13,30 / LTR
Toevoegen aan winkelwagen
Brauerei Duvel Belgisch Speciaalbier
Belgische bieren
Duvel
100%
(2)
€ 1,59
MEHRWEG 0,33 L Fles - € 4,82 / LTR
Toevoegen aan winkelwagen
Brauerei Tremens
Belgische bieren
Delirium
90%
(4)
€ 4,69
MEHRWEG 0,33 L Fles - € 14,21 / LTR
Toevoegen aan winkelwagen
Brauerei Nocturnum
Belgische bieren
Delirium
€ 4,69
MEHRWEG 0,33 L Fles - € 14,21 / LTR
Toevoegen aan winkelwagen
Brauerei Brune
Belgische bieren
Chimay
100%
(2)
€ 3,89
MEHRWEG 0,33 L Fles - € 11,79 / LTR
Toevoegen aan winkelwagen
Brauerei Bleue
Belgische bieren
Chimay
100%
(1)
€ 4,69
MEHRWEG 0,33 L Fles - € 14,21 / LTR
Toevoegen aan winkelwagen
Brauerei Fränkisch-Belgische Freundschaft
Belgische bieren
Braumanufaktur Hertl
€ 5,49
MEHRWEG 0,50 L Fles - € 10,98 / LTR
Toevoegen aan winkelwagen
Brauerei Double Ambrée
Belgische bieren
Grimbergen
€ 3,99
EINWEG 0,33 L KAN - € 12,09 / LTR
Toevoegen aan winkelwagen
Brauerei Yellow Blonde
Belgische bieren
Chimay
€ 3,89
MEHRWEG 0,33 L Fles - € 11,79 / LTR
Toevoegen aan winkelwagen
Brauerei Tripel Hop KRUSH
Belgische bieren
Duvel
€ 4,39
MEHRWEG 0,33 L Fles - € 13,30 / LTR
Toevoegen aan winkelwagen
Brauerei Kriek Fruit Lambic
Frucht- | Kräuter- | Und gewürzbiere
Boon
€ 7,09
EINWEG 0,38 L Fles - € 18,66 / LTR
Toevoegen aan winkelwagen
Brauerei Framboise Lambic
Frucht- | Kräuter- | Und gewürzbiere
Boon
€ 8,99
EINWEG 0,38 L Fles - € 23,66 / LTR
Toevoegen aan winkelwagen
Brauerei Chimay Blond
Belgische bieren | Frucht- | Kräuter- | Und gewürzbiere
Chimay
€ 3,79
MEHRWEG 0,33 L Fles - € 11,48 / LTR
Toevoegen aan winkelwagen
Brauerei Speelkasteel - Alkoholfreies Witbier
Belgische bieren
VandeStreek
100%
(1)
€ 4,39
EINWEG 0,33 L KAN - € 13,30 / LTR
Brauerei Cubulteria
Belgische bieren
Birra Karma
100%
(1)
€ 6,09
MEHRWEG 0,33 L Fles - € 18,45 / LTR
Brauerei Lemon Ale
Belgische bieren
Birra Karma
100%
(5)
€ 6,09
MEHRWEG 0,33 L Fles - € 18,45 / LTR
Brauerei Marilyn
Belgische bieren
Birra Karma
60%
(1)
€ 6,09
MEHRWEG 0,33 L Fles - € 18,45 / LTR
Brauerei Saison O´Connor
Belgische bieren
MUSA
100%
(2)
€ 3,79
MEHRWEG 0,33 L Fles - € 11,48 / LTR
Brauerei Berry Monks
Belgische bieren
Weyerbacher Brewing Co.
100%
(3)
€ 5,19
MEHRWEG 0,36 L Fles - € 14,42 / LTR
Brauerei Double Ambrée
Belgische bieren
Grimbergen
95%
(4)
€ 2,49
MEHRWEG 0,33 L Fles - € 7,55 / LTR
1 2 3 4 5 6 »
40 Resultaten